MECZ MISTRZOWSKI Z WILGĄ GARWOLIN

• autor: Legion02, 2018-09-17 20:40

Znalezione obrazy dla zapytania legion warszawaZnalezione obrazy dla zapytania wilga garwolin

NIEZAPOMNIANY MECZ DLA MATIEGO

Grając od 46 minuty w dziesiątkę, z zawodnikiem z pola w bramce, legioniści zremisowali z Wilgą 2:2. Gospodarze rozegrali dobry mecz, a wygraną odebrały im sytuacja z czerwoną kartką z początku II połowy, rzut karny w doliczonym czasie i fatalne błędy sędziego.

Relacja w rozwinięciu.

Spotkanie dedykowane zmarłemu przed dwoma dniami trampkarzowi pruszkowskiego Znicza – Mateuszowi Jacakowi – poprzedziła minuta ciszy. W ostatnich dniach w szatni juniorów Legionu nie było innego tematu niż tragedia Matiego i Jego Najbliższych. Na wczorajszy mecz przygotowali okolicznościowy plakat, dając do zrozumienia, że pot i wysiłek kierują ku Niemu.

Kluczowe wydarzenia pierwszej połowy rozegrały się między 28 a 36 minutą. Rozstrzygający z perspektywy koła środkowego arbiter najpierw z sobie tylko znanych przyczyn nie uznał bramki dla gospodarzy autorstwa Mikołaja Sitarka, a chwilę później zaliczył trafienie Wilgi osiągnięte z kilkumetrowego spalonego. Niezrażeni tym faktem legioniści parę minut później skutecznie zaatakowali, co zaowocowało golem wyrównującym.

Nieźle dysponowani przed przerwą gospodarze utracili koncentrację w pierwszych minutach drugiej połowy. Zaliczyli kilka bezmyślnych strat w okolicach własnego pola karnego, a jedna z nich okazała się brzemienna w skutkach. Golkiper legionistów sfaulował rywala tuż przez polem karnym, za co został wyrzucony z boiska. Wskutek nieobecności rezerwowego bramkarza w bramce stanął… środkowy pomocnik – Paweł Szafoni. I spisywał się doskonale! Wybronił kilka trudnych sytuacji, pokonany został dopiero w doliczonym czasie gry po rzucie karnym.

Pomimo gry w osłabieniu i bez nominalnego bramkarza legioniści mogli mecz wygrać. Zdobyli gola na 2:1 i mieli kilka okazji na podwyższenie rezultatu. Tym razem się nie udało, ale ich gra jest niezłym prognostykiem przed kolejnymi meczami.

LEGION WARSZAWA – WILGA GARWOLIN 2:2 (1:1)

Bramki i asysty:
30’ 0:1 przeciwnik
36’ 1:1 Konopski as. Sitarek
59’ 2:1 Konopski as. Dziobak
80+3’ 2:2 przeciwnik

Skład drużyny: Zabielski – Bednarczyk (76’ Mazurek), Marczak, Tabaka, Komorowski, Pulkowski, Sitarek, Szafoni, Konopski, Barwiński (80+4’ Rdzanek), Dziobak (65’ Jończyk)

Żółta kartka: Białecki (Wilga)

Czerwona kartka: Zabielski (Legion)

MVP: Paweł Szafoni